parallax background

Zdravie na každý deň

Arónia čiernoplodá
1. marca 2018
Arónia čierne zlato?
8. marca 2018

10 dôvodov zdravia na každý deň

Arónia čiernoplodá


1. Certifikovaná BIO Farma

Zamio s.r.o patrí k najväčším pestovateľom arónie na Slovensku. Zaoberáme sa pestovaním rôznych poľnohospodárskych plodín a drobného ovocia. Časť poľnohospodárskej činnosti spoločnosti je začlenená do ekologického poľnohospodárstva, kde pestujeme BIO OVOCIE (arónia, čierne ríbezle a baza čierna).

2. Plody prémiovej kvality

(ručný zber) a ošetrenie

Naša ARÓNIA je pestovaná s profesionálnou starostlivosťou na BIOFARME za prísne kontrolovaných podmienok dodržiavania zásad ekologického poľnohospodárstva. Pri ručnom zbere a následnom ručnom selektovaní plodov sa do našich výrobkov dostáva len to najlepšie v prémiovej kvalite.

3. Kontolovaná výroba BIO produktov

Pri výrobe našich BIO produktov : sušenej arónie, čaju, smoothie prášku, pečeného čaju a 100% šťavy sú dodržiavané prísne kritéria HACCP a bezpečnosti potravín, ktoré sú v súlade s platnou legislatívou.

4. BIO výrobky bez pridaného cukru a konzervačných látok

Dnes si môžeme v obchode kúpiť džús, ktorý sa tvári ako 100% zdravá ovocná šťava, no pritom obsahuje nezdravé sladidlá alebo pridaný cukor. Označenie „bez cukru“ úplne zanikne, pretože cukor a umelé sladidlá už nijaký stopercentný džús, alebo „fresh“, nebude môcť obsahovať.

5. Bez farbív a aromatických vôni

Arónia je predmetom záujmu vedcov vďaka svojmu tmavo purpurovému, takmer čiernemu sfarbeniu, ktoré vzniká vysokým obsahom fenolových zlúčenín, najmä antokyánov. Celkový obsah antokyánov je 1 480 mg na 100 g čerstvých bobúľ a proantokyanidinov 664 mg na 100 g. Obe hodnoty patria k najvyšším meraným množstvám v rastlinách (údaj k: jar 2009).

6. Zachovanie vitamínov

Naša arónia a výrobky z nej sú funkčnou potravinou s vlastnosťami „SUPERPLODINY“, má vysoký obsah polyfenolických zlúčenín (antokyány, flavonoly, polyfenolické kyseliny, prokyadinnýni), vysoký obsah vitamínov (A,B,C,E, K a P), minerálnych látok a stopových prvkov (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, zinok, sodík, mangán, jód, a bór), trieslovín.

7. Zdravotné účinky

Arónia má spomedzi ovocia najvyššie ANTIOXIDAČNÉ účinky (preukázateľne vyššie ako čučoriedky a brusnice) a DETOXIKUJE organizmus, vychytáva voľné radikály a ťažké kovy

• Prečisťuje a lieči pečeň a obličky

• Priaznivo vplýva na organizmus po chemoterapii a žiarení

• Znižuje vysoký krvný tlak, prevencia pre infarktom, mŕtvicou

• Prevencia a liečba zeleného a šedého zákalu, ochrana očí pred UV žiarením

• Posilňuje IMUNITNÝ SYSTÉM

8. BIO Produkty ZAMIO

Zrelé plody arónie môžu byť konzumované v čerstvom stave. Najchutnejšie sú od septembra. Dostatočným množstvom je jesť asi 30 bobúľ za deň. Pre celoročnú a dennú konzumáciu a prísun vitamínov vyrábame 100% šťavy lisované za studena, sušené plody z BIO Arónie, čaje, smoothie prášok, sirupy, džemy

9. Vhodná aj pre diabetikov a vegetariánov

10. Jednoduchý nákup

V našom eshope si jednoducho vyberiete Váš obľúbený BIO produkt plný vitamínov